Про хвилі міграції неандертальців стало відомо за ДНК з печери

Вчені з Університету Макса Планка в Німеччині вивчили ДНК з іспанської печери та виявили завдяки йому відразу кілька хвиль міграції неандертальців.

Автори вивчили уривки ДНК неандертальців з ґрунту трьох печер — Атапуерка, Денисової та Чагирскої.

“В одній з печер комплексу Атапуерка ми знайшли сліди відразу двох популяцій неандертальців, які не були пов’язані один з одним генетично. Ми намагаємося зрозуміти, з чим було пов’язане зникнення першої групи неандертальців — зі зміною клімату або анатомії Homo neanderthalensis, які відбулися приблизно в той же час” – розповідає Хуан-Луїс Арсуага, один з авторів дослідження і професор Мадридського університету.

Раніше автори вчені розшифрували геном неандертальців і з’ясували, що вони контактували з нашими предками та залишили в людській ДНК від 2 до 4% своїх генів. Для того, щоб дізнатися повнішу інформацію, автори проаналізували склад ґрунту печери.

Вчені витягли фрагменти геному з різних шарів ґрунту, відновили та розшифрували їх. Аналізуючи ці геноми, професор Арсуага і його колеги з’ясували, що в печерному комплексі Атапуерка жила не одна, а дві різні групи неандертальців. Одна з них повністю замістив іншу близько 100 тис. років тому.

Цікаво, що в геномах і європейських, і алтайських Homo neanderthalensis також були знайдені сліди двох древніх хвиль міграцій неандертальців: вони відбулися близько 115 і 135 тис. років тому.

Автори сподіваються, що подальші розкопки допоможуть зрозуміти, з чим були пов’язані ці події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *