Нагрівання Північного льодовитого океану, коли почалося

Нагрівання Північного льодовитого океану відбувається через теплішу воду, яка тече у крихку полярну екосистему з Атлантичного океану.

Міжнародна група дослідників реконструювала недавню історію потепління океану біля “входу” в Північний льодовитий океан в області, яка називається протокою Фрама, між Ґренландією та Шпіцбергеном.

Використовуючи хімічні сигнатури, виявлені в морських мікроорганізмах, дослідники виявили, що Північний льодовитий океан почав швидко нагріватися на початку минулого століття, коли з Атлантики ринули тепліші та солоніші води – це явище називається атлантифікацією.

Це зміна, яка, ймовірно, передувала потеплінню, задокументована сучасними інструментальними вимірами. З 1900 року температура океану підвищилася приблизно на 2 градуси за Цельсієм, в той час як морський лід відступив, а солоність збільшилася.

Результати цього дослідження показують зв’язок з Північною Атлантикою, який набагато сильніший, ніж вважалося раніше. Цей зв’язок здатний формувати мінливість арктичного клімату, що може мати важливі наслідки для відступу морського льоду та глобального підвищення рівня моря.

Автор роботи доктор Франческо Мускітелло з Географічного департаменту Кембриджу заявив, що швидкість потепління в Арктиці більш ніж удвічі перевищує середній світовий показник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *