Рідка вода, багата вуглецем, виявлена у стародавньому метеориті

Дослідники нещодавно виявили багату вуглецем воду в древніх метеоритах, що грають життєво важливу роль в ранню еволюцію і формування Сонячної системи.

У звіті університету Ріцумейкан йдеться, що в Сонячній системі багато води. Навіть за межами Землі вчені виявили лід на Місяці, в кільцях і кометах Сатурна, рідку воду на Червоній планеті й під поверхнею Енцелада, а також сліди водяної пари в пекучої атмосфери Венери.

Вчені хотіли знати, чи присутні включення рідкої води в формі карбонату кальцію (кальциту) в класі метеоритів, відомих як карбонатні хондрити. Вони походять з астероїдів, що утворилися в ранній історії Сонячної системи. Команда вивчила зразки метеорита Саттерс Мілл, що утворився на астероїді віком 4,6 млрд років. Результати їх розслідування опубліковані в статті для журналу Science Advances.

Дослідники використовували передові методи мікроскопії для вивчення фрагментів метеорита Саттерс-Мілл. Вони виявили кристал кальциту з водними флюїдними включеннями нанометрового розміру, які містять не менше 15% вуглекислого газу. Це відкриття підтверджує, що кристали кальциту в древніх вуглистих хондритів дійсно можуть містити не тільки рідку воду, а й вуглекислий газ.

Отримуючи хімічні знімки вмісту стародавнього метеорита, робота його команди може дати важливу інформацію про процеси, що відбувалися в ранній історії Сонячної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *