Фахівці розповіли, яке харчування зменшує ризик хвороб серця

Саме час відмовитися від улюблених сосисок і ковбаси. Дотримання рослинної дієти зменшує ймовірність розвитку хвороб серця на 52 %, як показало дослідження.

Переважно веганська дієта, що складається з продуктів рослинного походження, може зменшити ризик розвитку хвороб серця на 52 %. Велике різноманіття фруктів і овочів, цільнозернових, молочних продуктів низької жирності, а також деяких видів риби і курки, у поєднанні з насінням і бобами — усе це вкрай важливі компоненти здорового харчування.

Сьогодні дослідники настійно рекомендують молодим людям обмежити вживання насичених жирів, солі, червоного м’яса, солодких напоїв і борошняних виробів для того, щоб у середньому віці надійно захистити себе від інфарктів. При цьому під час попередніх досліджень їх автори не дуже уважно стежили за зв’язком між харчуванням і деякими показниками здоров’я. Але вже тоді було доведено, що рослинна дієта може зменшити артеріальний тиск, поліпшити показники холестерину і допомогти схуднути. А усе це є факторами ризику розвитку хвороб серця.

І ось тепер під час тривалого дослідження вчених з Університету Міннесоти за участю більше 5 000 осіб, за якими спостерігали 30 років, були отримані нові дані. Нікому з добровольців не вказували, що їм треба їсти, усі вони дотримувалися природного вибору. Виявилося, що люди, які вживали максимальну кількість корисних продуктів переважно рослинного походження, найрідше зіштовхувалися з хворобами серця, включаючи інфаркти, інсульти, серцеву недостатність або закупорку артерій. Імовірність розвитку хвороб серця скорочувалася у них за період спостережень на 52 %.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *