Прості та корисні продукти на сніданок

Відомо, що вживання певних продуктів на сніданок допомагає насичувати організм необхідною енергією, а також покращує загальний стан здоров’я. Однак мало хто знає, що правильний сніданок також може стати ключем до довголіття, оскільки здатний допомогти запобігти розвитку деяких захворювань і зміцнити імунітет.

Зокрема, за даними Американської кардіологічної асоціації, вживання більшої кількості овочів, горіхів і цільнозернових при одночасному обмеженні солі і трансжирів може захищати від хвороб серця і кровоносних судин.

Вівсянка

Вівсянка вважається одним з найздоровіших страв на сніданок, оскільки містить велику кількість клітковини. Дослідження, проведене Національним інститутом охорони здоров’я, показало, що люди, які дотримувалися дієти, багатої клітковиною, мали значно менший ризик ранньої смерті.

В ході іншого дослідження, опублікованого в журналі Nutrition Journal, з’ясувалося, що у тих, хто їв 100 грамів вівсянки в день, значно знизився рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ і зменшився обсяг талії.

Насіння чіа

Насіння чіа можуть стати відмінним доповненням до вівсянки і будь-якої іншої страви. Невелике дослідження 2010 року показало, що у людей з діабетом, які регулярно їли насіння чіа, покращився рівень цукру в крові та артеріального тиску. Більш того, насіння чіа багате антиоксидантами, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, пов’язаного в тому числі з розвитком раку.

Броколі і зелень

Поряд з брюссельською та цвітною капустою цей овоч є джерелом поживних речовин, що робить його чудовим доповненням до сніданку. Вчені виявили, що хрестоцвіті можуть активувати систему детоксикації організму, що перешкоджає росту ракових клітин. Крім того, броколі також містить сульфорафан, який, як було показано, захищає стінки кровоносних судин від запалень, що сприяють розвитку серцевих захворювань.

Багато експертів зі здорового харчування радять включити в ранковий прийом їжі листову зелень. Вчені виявили, що її регулярне вживання знижує ризик серцевого нападу, інсульту і деяких видів раку. Крім того, згідно з дослідженням, проведеним в 2018 році, літні люди, які їли одну порцію шпинату щодня, рідше страждали від зниження когнітивних функцій.

Ягоди і горіхи

Дослідження, проведене іспанськими вченими, показало, що люди, які їли ягоди кілька разів на тиждень, мали на 30% менший ризик смерті. Вчені вважають, що такий ефект може бути пов’язаний з високою концентрацією поліфенолів в ягодах, здатних знижувати ризик багатьох хронічних захворювань.

Дослідники з Гарвардської медичної школи встановили, що вживання горіхів також може додати кілька років до життя. З’ясувалося, що всього 30 грамів горіхів в день здатні знизити ризик ранньої смерті на 20%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *