Прилад, який запобігає появі гикавки, винайшли вчені

Випробування показали, що він зупиняє напади гикавки в 92% випадків, пише журнал Jama Network Open.

Вартість пластикового пристрою HiccAway становить 14 доларів. Творці називають його “пристрій примусового всмоктування і ковтання” – це жорстка L-образна соломинка з мундштуком на одному кінці і регульованою кришкою з клапаном тиску у вигляді маленької дірочки на іншому.

При нападі гикавки слід помістити трубочку в склянку з водою і зробити через неї ковток.

Під час гикавки у людини відбувається раптове скорочення діафрагми і міжреберних м’язів, що призводить до різкого видиху, який змушує замикатися голосові зв’язки і викликає характерний звук.

Задумка розробників пристрою полягає в тому, що посилене всмоктування, яке потрібно для пиття через прилад, одночасно задіє діафрагмальнийнерв, що відповідає за скорочення діафрагми, а подальше ковтання активує, крім іншого, блукаючий нерв. Ці два нерва пов’язані з гикавкою в першу чергу і їх зайнятість не дасть з’явитися цього небажаного явища.

Результати випробувань трубочки свідчать, що її застосування припиняло гикавку майже в 92% випадків. Трохи більше 90% учасників заявили, що вважають даний пристрій більш зручним, ніж інші домашні засоби, і 183 з 203 учасників відзначили, що воно дає кращі результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *