Найтонший пристрій у світі представили науковці

Ізраїльські науковці представили найтонший пристрій у світі. Дослідники з університету Тель-Авіва розробили технологію, призначену для зберігання інформації. Її товщина складає всього 2 атоми.

Сучасні пристрої створюються з крихітних кристалів, які включають в себе приблизно 1 мільйон атомів, 100 атомів в квадраті. У комп’ютері вони переключаються для кодування та обробки інформації.

У дослідженні вчені розповіли про використання шарів бору і азоту, товщиною в 1 атом. Як пояснили автори, завдяки зменшенню технології до 2 атомів електрони рухаються крізь шар з більшою швидкістю. У природному стані відповідний матеріал складається з великої кількості шарів, які накладені один на одного.

Доктор Моше Бен Шалома з університету Тель-Авіва зазначив, що дослідники змогли скласти шари в паралельній конфігурації без обертання. Гіпотетично атоми одного виду через це опиняються в ідеальному перекритті, незважаючи на силу відштовхування.

“Коли електричне поле подається в протилежному напрямку, система «ковзає», щоб змінити орієнтацію. Вона залишається стабільною, навіть коли поле виключено”, – зазначив вчений.

Нова технологія допоможе зробити пристрої більш швидкими і менш щільними, що дозволить споживати менше енергії. Також вона повинна сприяти розробці інших пристроїв, які накопичують і перетворюють енергію, а також таких, які взаємодіють зі світлом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *