Головні ознаки дефіциту вітаміну B12

Вітамін B12 допомагає підтримувати здоров’я нервової системи, крові, бере участь у формуванні ДНК і необхідний для підтримки мозкової діяльності. Вчені розповіли, які симптоми на тілі людини можуть вказувати на дефіцит цієї речовини.

Організм людини не здатний самостійно продукувати B12, він отримує його тільки ззовні – з їжею або добавками. Низький рівень вітаміну протягом довгого часу може привести до психічного захворювання або патологій спинного і головного мозку. Згідно з результатами дослідження доктора Раджендрана Каннана, чотири основні ознаки дефіциту вітаміну B12 – гіперпігментація шкіри, вітіліго, кутовий хейліт і випадання волосся.

Гіперпігментація

При дефіциті вітаміну B12 і під впливом сонячних променів шкіра активніше піддається пігментації. Причина полягає в утворенні відкладень меланіну-пігменту, що надає шкірі здоровий колір, пише видання Express. Ділянки потемнілої шкіри можуть з’явитися на будь-якій частині тіла, в тому числі на обличчі.

Вітиліго

При гіперпігментації шкіра темніє, при вітіліго, навпаки – блідне. При вітіліго можна виявити на шкірі великі білі плями. Вони можуть утворюватися на руках, шиї або обличчі.

Кутовий хейліт

Ця ознака виражається в хворобливих і неестетичних ураженнях в куточках рота. Це можуть бути почервоніння, припухлість або кровотечі.

Випадання волосся

Вчені стверджують, що дефіцит вітаміну B12 є найчастішою причиною порідіння волосся. Через брак речовини волосяні фолікули перестають нормально забезпечуватися киснем, що призводить до ослаблення і подальшого випадання волосся.

Якщо ви помітили у себе симптоми дефіциту вітаміну B12, слід звернутися до лікаря. Зазначені симптоми не обов’язково вказують саме на цю проблему, тому точну причину може встановити тільки фахівець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *