Незвичайні поховання в скелі виявили у Єгипті

У некрополі Аль-Хамід в Єгипті археологи Міністерства у справах старожитностей виявили понад дві сотні раніше не відомих вченим скельних гробниць.

Вчені встановили, що поховання на цьому місці тривали протягом двох тисячоліть.

Мостафа Вазирі, генеральний секретар Верховної ради зі старовини, сказав, що гробниці мають різні архітектурні стилі й вириті на декількох рівнях гори. До них належать гробниці з одним або декількома могильними валами, а деякі мають похилі коридори, що закінчуються могильними валами.

Ці гробниці були створені від кінця Стародавнього царства до кінця періоду Птолемеїв.

Вазирі вказав, що серед виявлених гробниць є скошена гробниця, що належить до кінця Древнього царства, яка складається з помилкових дверей і входу, що веде до галереї з могильною шахтою на південному сході, яка була повторно використана в більш пізні століття.

На помилкових дверях написані залишки ієрогліфічного тексту і сцени, що зображують власника гробниці, що здійснює жертвопринесення, і людей, які роблять підношення померлим.

Мохамед Абдель-Бадіа, глава Центрального відділу старожитностей Верхнього Єгипту, сказав, що внаслідок розкопок у некрополі також були виявлені безліч керамічних посудин, деякі з них використовувалися в повсякденному житті, а інші — в похоронних цілях.

Були виявлені невеликі сферичні посудини зі слідами жовтуватої фарби на зовнішній стороні, а також кілька невеликих алебастрових і керамічних посудин, залишки круглого металевого дзеркала, кістки людей і тварин, а також безліч фрагментів кераміки.

Також були виявлені залишки вапняку з написами, які можуть являти собою похоронні плити власників гробниць, що належать до кінця Шостої династії.

В рамках проєкту задокументовано понад 300 кладовищ в цьому районі. Він простягається від Наг аль-Шейха на півдні до Аль-Харандарії на півночі. Ця група гробниць представляє правителів і службовців дев’ятого регіону Верхнього Єгипту, який вважається одним з важливих адміністративних центрів Стародавнього Єгипту.

Раніше неподалік від Каїра виявили понад сто поховань, вік деяких з яких становить понад 8 тис. років — тобто вони старші за знамениті піраміди.

Єгипетські археологи розкопали 110 поховань на давньому цвинтарі в провінції дельти Нілу, повідомило 27 квітня місцеве міністерство туризму і старожитностей.

За повідомленням міністерства, могили, в деяких із яких є людські останки, були виявлені на археологічній ділянці Кум-ель-Хулган в провінції Дакалія, приблизно за 150 км на північний схід від Каїра.

Серед них 68 овальних гробниць, що належать до додинастичного періоду, який охопив період з 6000 по 3150 рік до нашої ери, повідомило міністерство. Більшість похованих лежать на лівому боці головою на захід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *