Ознаки дефіциту вітаміну В3

Вітамін В3, або ніацин, – один з восьми вітамінів групи B. Він сприяє перетворенні їжі в енергію, допомагає організму засвоювати білки і жири, а також підтримує здоров’я шкіри, волосся і нервової системи

Недолік цього вітаміну може призвести до розвитку авітамінозу, відомого як пелагра. Крім того симптомами легкої недостатності ніацину можуть бути:

– нетравлення шлунка;
– втома;
– блювота;
– виразки;
– депресія.

Брак вітаміну B3 найбільш сильно позначається на шкірі і на стані шлунково-кишкового тракту. Дефіцит цього вітаміну іноді є результатом вживання великої кількості алкоголю. Коли людина не отримує ніацин в достатній кількості, розвивається високий ризик розвитку пелагри.

Одним з її основних симптомів є суха шкіра, яка лущиться на різних ділянках тіла, в тому числі на п’ятах. На шкірі п’ят можуть з’являтися і тріщини. Також пелагра може характеризуватися деменцією, діареєю і дерматитом. Дерматит, пов’язаний з пелагрою, зазвичай проявляється висипом на обличчі, губах, ступнях або руках, у деяких людей висипання утворюються навколо шиї.

Додаткові симптоми дерматиту:

шкіра червоніє і лущиться;
деякі ділянки шкіри змінюють колір, від червоного до коричневого;
потовщення шкіри, поява на ній кірок, лусочок;
свербіж і печіння.

При цьому, нагадують експерти, багато що залежить від раціону. Людина може отримати необхідну кількість вітаміну В3, регулярно вживаючи в їжу такі продукти, як буряк, пивні дріжджі, лосось і арахіс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *