“Золоте місто”, загублене 3000 років тому, виявили у Єгипті

Єгипетські археологи розкопали в пустелі залишки стародавнього міста, яке, за їхніми словами, є найбільшим серед будь-коли знайдених у Єгипті й належить до золотого віку фараонів 3000 років тому.

Місце було виявлено недалеко від сучасного Луксора й легендарної Долини царів, його назвали загубленим “золотим містом”.

“Єгипетська місія під керівництвом знаменитого єгиптолога доктора Захі Хавасса знайшла місто, загублене під пісками. Йому 3000 років, воно належить до часу правління Аменхотепа III і продовжувало використовуватися Тутанхамоном і фараоном Ай”, – ідеться в заяві команди розкопок.

У “золотом місті” було знайдено ювелірні вироби, а також кольорові керамічні посудини, амулети з жуків-скарабеїв і глиняні цеглини з печаткою Аменхотепа III.

“Багато іноземних місій шукали це місто, але так і не знайшли його”, – похвалився доктор Хавасс.

Зазначається, що його команда почала розкопки у вересні 2020 року, між храмами Рамзеса III і Аменхотепа III недалеко від Луксора, приблизно за 500 кілометрів на південь від Каїра. Уже протягом декількох тижнів, на великий подив самих археологів, на місці у всіх напрямках почали з’являтися утворення із сирцевих цеглин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *