Як перевірити кузов при покупці бу авто?

Як свідчить практика, продаж бу авто не завжди буває чесним – продавці намагаються приховати їх недоліки, щоб отримати якомога більше грошей. Але, коли оголошення виставлено на великий автобазар такий, як на сайті https://parkdrive.ua/uk/cars/bu/, ризик придбати неякісний автомобіль зменшується, наприклад, можна бути впевненими, що машина не перебуває в розшуку поліції.

Огляд кузова як перший крок перевірки авто

Оцінити стан автомобіля по фото, неможливо, адже продавець обирає ті ракурси, які приховують биті місця чи подряпини та презентують його з найкращого боку. До речі, фотографії можна обробити в редакторі і тоді самий старий автомобіль буде виглядати мов новий. Тому покупець не повинен нехтувати перевіркою кузова бу машини, вважаючи, що вже все побачив в оголошенні. Чим прискіпливішим буде огляд, тим краще, адже не дивлячись на те, що є маса технологій, щоб приховати будь-які кузовні недоліки, якщо автомобіль потрапляв в ДТП, наслідки аварії можна знайти на кузові, як би ретельно не намагався їх приховати його власник. Сучасні засоби дозволяють визначити навіть дуже старі подряпини, які покриті шаром фарби, воску та поліролем.

Основні аспекти перевірки

Транспортний засіб перевіряти треба виключно при гарних погодних умовах з 10.00 до 16.00 години, адже, коли сонце сідає з’являються тіні, які можуть вплинути на результат. Обов’язково слід звернути увагу на:

  • стан бамперу та «спідниць» (так механіки називають бокові виступи машини) на ознаки наявності подряпин, сколів, іржі та швів від ручної сварки, а також звірити пропорційність і симетричність розташування цих елементів відносно центру машини;
  • звірити відповідність номера авто, нанесеного на підлогу під переднім пасажирським сидінням з номером, внесеним в документи ТЗ;
  • перевірити наявність і рівність нанесення зварних точок під резинками двірних отворів – якщо вони нерівні або між ними є розриви, кузов авто переварювали після складного ДТП;
  • знайти в Інтернеті показники виробника обраної марки і моделі щодо товщини шару фарби і за допомогою спеціального приладу звірити його в тих місцях, що визивають підозру – невідповідність свідчить про те, що там були подряпини чи сліди від ударів.

Якщо всі показники будуть свідчити про те, що автомобіль був пошкоджений в результаті ДТП, слід ще раз подумати про доцільність придбання такого транспортного засобу, хоча його ціна вже буде набагато нижчою. Якщо у покупця залишаються сумніви, слід продовжити огляд – розглянути салон, ходову, двигун та інші робочі вузли, провести комп’ютерну діагностику та тест-драйв на СТО.

В якості резюме, зазначимо, що сайт https://parkdrive.ua/uk/ виставляє на своїх сторінках легальні машини, що не перебувають у пошукових базах поліції. Але його фахівці не можуть нести відповідальність за стан кожного авто, тому покупець повинен самостійно провести огляд, перевірку та тест-драйв, щоб приймати рішення про покупку з «відкритими очима».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *