Так уже повелося, що роботодавець вважає за краще брати на роботу тих, хто вже зарекомендував себе, має кілька років стажу за фахом. Звичайно, це цілком обґрунтовано і зрозуміло – такий працівник не вимагає великих фінансових вкладень, йому не потрібно стажуватися, можна відразу довірити відповідальну ділянку і не боятися, що він провалить роботу. Але що ж робити тому, хто ще не встиг зарекомендувати себе і тільки намагається знайти роботу після закінчення навчального закладу? Хто чекає його на підприємстві? Спробуємо знайти відповідь, але спочатку зауважимо, що пошук роботи варто здійснювати завжди онлайн, зокрема на ресурсі pro-robotu.ua.
З чого почати пошуки роботи
Звичайно, це дуже болюче питання, тому серед випускників коледжів і ВНЗ так багато тих, хто ніяк не може знайти роботу. Причин тут декілька, одна з основних – випускник має завищену самооцінку і амбіції. Не маючи досвіду, він, тим не менш, хоче отримати все і відразу:
гарне місце з пристойною заробітною платою;
бажано житло;
перспективу росту.
На менше, він не згоден. Як не сумно, але в більшості випадків справа йде саме так. Мало хто погодиться, маючи диплом про закінчення ВУЗу, піти на рядову, низькооплачувану роботу з профільної спеціальності, щоб через кілька років мати можливість піднятися кар’єрними сходами. Тому таких випускників можна зустріти в праці де завгодно, але тільки не за своїм профілем. Безумовно, це особистий вибір кожного, але якщо випускник ВУЗу впевнений у своєму професіоналізмі, він дуже швидко підніметься зі своєї початкової сходинки і займає гідне місце на кар’єрних сходах.
Для таких цілеспрямованих молодих людей дуже швидко відкриються всі двері, а рівень заробітної плати перевищить середню планку – професіоналізм в усі часи цінувався дорого. На перших же порах потрібно приготуватися до того, щоб гідно показати себе. А починати потрібно з пошуку роботи. Цілком ймовірно, що на тому підприємстві, куди випускник ВНЗ мріє прийти працювати, є будь-які вакансії, хоча б частково відповідні його профілю – потрібно погоджуватися на них з далекою перспективою.
Напрацьовуйте практику
Звичайно, було б непогано напрацьовувати практику ще під час навчання – в цьому випадку на співбесіді з потенційним роботодавцем це послужить доказом того, що такий-сякий досвід у вас все ж є, а якщо до резюме буде прикладена ще і характеристика – це буде взагалі чудово.
Цілком можливо на початковому етапі знайти не дуже престижну роботу, яка допоможе вам отримати необхідну практику. Надалі це зіграє свою позитивну роль в пошуку нової роботи. Важливу роль тут відіграватиме і то, як оформлено ваше резюме. Потрібно постаратися зробити його презентабельним, оформити за всіма правилами, щоб воно було інформативним, легко читалося і звертало на себе увагу роботодавця.
Резюме можна не тільки відправляти на електронну пошту потенційним роботодавцям, а й розміщувати оголошення про свої послуги на сайтах в інтернеті, даючи посилання на своє резюме. Так буде більше можливості швидко знайти роботу.
Відправивши резюме, обов’язково через 1-2 дня зателефонуйте в компанію і поцікавтеся, чи отримали вони ваше резюме. Вам навряд чи відразу скажуть результат, але зате це буде відмінним приводом звернути увагу на своє резюме. Якщо ніхто не передзвонив вам протягом наступного тижня – зателефонуйте самі, вам точно скажуть, чи можете ви на щось розраховувати.
Не втрачайте часу дарма, чекаючи запрошення на співбесіди:
вдосконалюйте свої навички та вміння;
вивчіть правила хорошого тону;
прочитайте літературу про те, як потрібно поводитися на співбесіді, щоб справити хороше враження на роботодавця.
Однак не потрібно впадати у відчай, якщо протягом тривалого часу пошуки потрібної роботи не увінчалися успіхом – через цей етап проходили всі, хто пізніше зумів знайти роботу. Її домагаються найбільш наполегливі претенденти.