Унікальні знахідки виявлено на півночі Гватемали

Археологи провели дослідження у поселенні Тайясаль на півночі Гватемали. Воно вважається останнім містом майя, яке чинило опір європейському завоюванню, повідомляє AFP.

Розкопки розпочалися у червні 2021 року. Вчені встановили, що майя вперше заселили Тайясаль ще в докласичний період – 900 року до нашої ери. Їм удалося знайти поховання, кераміку, а також кулі від іспанських рушниць.

Європейці завоювали Тайясаль у 1697 році, понад сто років після того, як жителі Старого Світу увійшли на територію сучасної Гватемали. Регіон, який зараз є північною частиною країни, тривалий час перебував поза іспанським пануванням. Вчені вважають, що це стало можливим переважно завдяки густим джунглям – вони служили природною перепоною і дуже ускладнювали просування.

Більшість споруд Тайясаля нині поховані під шаром ґрунту та рослинності. Залишки поселення займають ділянку площею 7 квадратних кілометрів неподалік озера Петен-Іца.

У ході досліджень археологи частково розкопали 30-метровий акрополь, який, ймовірно, був резиденцією правлячої еліти. Також було знайдено колодязь, проритий у доіспанські часи. До цікавих знахідок увійшла ваза висотою 11,2 см, прикрашена зображеннями двох людських фігур. У майбутньому влада країни планує перетворити Тайясаль на туристичний об’єкт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *