Загадковий механізм сплячки бактерій розгаданий

Команда фахівців із Каліфорнійського університету розгадала загадковий механізм сплячки бактерій.

Результати роботи опубліковані у журналі Science. Для виживання бактерії мають здатність ізолюватися від зовнішнього середовища за допомогою захисної оболонки та зневоднених суперечок, які активізуються за сприятливих умов.

Такі мікроорганізми у суперечках формально мертві, оскільки там не відбувається жодних метаболічних процесів. У новому дослідженні вчених цікавило те, як бактерії дізнаються, коли саме їм необхідно вийти з цього стану. Для цього вони протестували тисячі сплячих спірних паличок Bacillus subtilis. З’ясувалося, що мікроби реагують на поживні речовини у разі збільшення в середовищі, навіть у режимі сплячки.

І тому вони застосовували не свої традиційні джерела енергії, а накопичені як іонів калію (K+). У математичній моделі вдалося спостерігати, як бактерії прокидаються з кількістю речовини, що вивільняється.

Метод обробки інформації спорами був схожим на той, який використовує нейрони в людському мозку. Однак для цього вони не витрачали якихось масштабних запасів енергії, на відміну від людини, а використовували лише наявний калій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *