Прикраси часів Візантії знайшли у Туреччині

Під час вивчення археологами вежі стародавнього міста Узунджабурч у провінції Мерсін на півдні Туреччини знайшли прикраси візантійського періоду.

У ході розкопок було виявлено 19 артефактів, віком 1400 років, які відносяться до Візантійсько-Сасанідської війни 602-628 років, зазначили археологи.

Артефакти Візантійсько-Сасанідської війни, виявлені в останній тиждень 2021 року, включали скелет, намисто, кулон, ланцюжок, сережки та амулет із браслетом та ланцюжком. Все це було виявлено у внутрішньому приміщенні під час розкопок та вивчення 23-метрової вежі у стародавньому місті Узунджабурч (Діокесарія). Вежа була побудована в Узунджабурчі наприкінці 6 століття або на початку 7 століття нашої ери.

“Фундаментом археології є азарт від розгадки таємниці. З такими знахідками всі наші колеги захоплено намагаються описати історію цього, події, що відбувалися на той час. Ось чому ці предмети такі важливі для нас. Коли ми в цьому азарті розгадуємо таємницю, ми також радіємо як сищики”, – зізнався Гекхан Язгі, генеральний менеджер відділу культурної спадщини та музеїв.

Вважається, що розкопані артефакти були поховані під землею через обвалення перекриттів вежі під час пожежі, а знайдені фрагменти скелета належали людині, яка була в вежі на той час.

Після циклів радіовуглецевого аналізу та інших методів наукових випробувань вважається, що залишки скелета можуть належати священику. До цього додаються монети періоду імператора Іраклія, викарбувані під час Візантійсько-Сасанідської війни (602-628). Пожежа та пошкодження вежі у стародавньому місті Узунджабурч сталися у цей неспокійний період.

“Досі наша мета полягала в тому, щоб підвищити цінність нашого міста у галузі археології. Ці перші знахідки, отримані в результаті напруженої роботи групи розкопок, віщують, що археологічне багатство Узунджабурча буде розкрито докладніше в наступний період”, – сказав професор Ахмет Чамсари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *